Bezpieczeństwo osobiste z elementami pomocy przedmedycznej
REKRUTACJA ODBYWA SIĘ W SPOSÓB CIĄGŁY.
Uruchomienie kursu następuje w momencie zebrania grupy.
Zasady rekrutacji po wejściu na konkretny kurs w "czytaj więcej"
Charakterystyka: kurs dla osób posiadających co najmniej wykształcenie średnie oraz stan zdrowia umożliwiający udział w zajęciach praktycznych. Szkolenie z zakresu reagowania na sytuacje zagrożenia zdrowia i życia stanowi kompleksowe przygotowanie pracowników instytucji państwowych i samorządowych do skutecznego działania w sytuacjach kryzysowych, wymagających podejmowania decyzji pod presją czasu a także ograniczonych zasobach oraz w warunkach podwyższonego ryzyka.
Kurs prowadzony jest w oparciu o współczesne standardy taktyki interwencji oraz procedury medyczne obowiązujące w działaniach przedmedycznych. Realizowany jest w trybie kontaktowym, z wykorzystaniem metod aktywizujących uczestników, w tym ćwiczeń praktycznych, pokazów i symulacji.
Program szkolenia obejmuje zagadnienia związane z rozpoznawaniem i oceną zagrożenia, taktycznym reagowaniem na zachowania osób agresywnych, niebezpiecznych i zaburzonych psychicznie, w tym uzbrojonych napastników. Uczestnicy nabędą umiejętności w zakresie właściwego reagowania w sytuacjach napadu, w tym z użyciem broni palnej, poznają schematy zachowania w warunkach działania tzw. aktywnego strzelca oraz w sytuacjach zakładniczych w oparciu o przygotowane scenariusze. W czasie realizacji treści kursu prowadzący akcentują bezpieczeństwo osobiste i zespołowe, wykształcenie zdolności do szybkiej ewakuacji z miejsca zagrożenia oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom działań przemocowych. Moduł medyczny koncentruje się na praktycznym zastosowaniu podstawowych technik ratowniczych w sytuacjach, gdy konieczne jest szybkie wsparcie ofiar przed przybyciem zespołów ratownictwa medycznego. Integralną częścią szkolenia są ćwiczenia praktyczne, prowadzone w warunkach dynamicznych i zbliżonych do rzeczywistych. Uczestnicy zostaną przygotowani do działania indywidualnego i zespołowego, w tym do współpracy z formacjami mundurowymi oraz służbami ratowniczymi. Realizacja zadań w warunkach symulowanych umożliwia rozwijanie kompetencji psychospołecznych, takich jak odporność na stres, zdolność komunikacji w sytuacjach wysokiego ryzyka, umiejętność podejmowania decyzji oraz respektowanie zasad etycznych i prawnych w warunkach zagrożenia.
Cena: 300 zł
Czas trwania: 6 godzin
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia kursu.
Szczegółowy PLAN KURSU (840kB, PDF)
Wymagane dokumenty:
- Formularz elektroniczny (bez drukowania podania)
- Kserokopia świadectwa ukończenia szkoły średniej lub dyplom ukończenia studiów.
Zasady naboru: przyjęcie odbywa się na podstawie analizy dostarczonych dokumentów i kolejności zgłoszeń.